Potężne opóźnienia pociągów w Krakowie. Powodem montaż sieci trakcyjnej

12-11-2019

Do wczesnego popołudnia pasażerowie na stacji Kraków Główny musieli zmagać się z chaosem spowodowanym przedłużającymi się pracami przy montażu sieci trakcyjnej.

Podziel się ze znajomymi
Kraków Główny
Kraków Główny | Muri
Do wczesnego popołudnia pasażerowie na stacji Kraków Główny musieli zmagać się z chaosem spowodowanym przedłużającymi się pracami przy montażu sieci trakcyjnej. Pociągi notowały kilkudziesięciominutowe opóźnienia. Niechlubny rekord pobiły składy do Suwałk i Przemyśla, które odjechały niemal trzy godziny po czasie. Podróżni nerwowo zerkali na tablice rozkładów i biegali z peronu na peron, bo opóźnienie wiązało się ze zmianą miejsc odjazdu. PKP Polskie Linie Kolejowe tłumaczą, że opóźnienia spowodowane są przedłużającymi się nocnymi pracami przy montażu sieci trakcyjnej.

- Jest to sytuacja niedopuszczalna i my mówimy o tym bardzo wyraźnie, musimy tak zmienić przyznawanie tych zamknięć, żeby nie powtórzyła się ta sytuacja w przyszłości - mówi Piotr Hamarnik z PKP PLK.

Kolejne utrudnienia, tym razem planowe będą czekały na pasażerów już 29 listopada. Tego dnia kolejarze rozpoczną wgrywanie nowego systemu sterowania ruchem pociągów na stacji Kraków Główny. Przez dwa tygodnie będzie obowiązywała zastępcza organizacja ruchu, która zostanie zmieniona wraz z nowym rozkładem jazdy. Polskie Linie Kolejowe zapowiadają, że część pociągów nie dojedzie do stacji Kraków Główny. Będą one przekierowywane na przykład na tymczasowy przystanek na Olszy.
Posłuchaj materiału Kuby Kusego:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto