Rocznica Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

26-11-2019

W ubiegły weekend w Krakowskich Łagiewnikach obchodzono III rocznicę przyjęcia Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Podziel się ze znajomymi
Łagiewniki
Łagiewniki | Małgorzata Pabis
W ubiegły weekend w Krakowskich Łagiewnikach obchodzono III rocznicę przyjęcia Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W Sanktuarum Bożego Miłosierdzia zebrali się przedstawiciele ruchów intronizacyjnych z całej Polski by ponownie zawierzyć Królowi Królów Ojczyznę i naród.

Świętowanie rozpoczęło sympozjum "Króluj nam Chryste. O królowaniu Chrystusa w naszych sercach, rodzinach, parafiach, środkach społecznego przekazu, szkołach, uczelniach, miastach i wioskach mówili m.in bp. Stanisław Jamrozek, delegat Komisji Episkopatu Polski ds. Ruchów Intronizacyjnych, ks. prof. Marek Chmielewski z KUL oraz służebniczka Dębicka siostra Loyola Opiela. Debatę zwieńczyła Koronka do Bożego Miłosierdzia i Eucharystia sprawowana przez abp Andrzeja Dzięgę z diecezji szczecińsko-kamienieckiej. Zwieńczeniem obchodów w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata była uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem abp. Józefa Michalika połączona z odnowieniem aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Uroczystość Chrystusa Króla jest jednym z najmłodszych świąt w Kościele katolickim. Została ustanowiona w 1925 r. przez papieża Piusa XI i obchodzona jest w ostatnią niedzielę roku liturgicznego. W to święto, 19 listopada 2016 r. w krakowskich Łagiewnikach abp Marek Jędraszewski ogłosił Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
Posłuchaj materiału Michała Henkela:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto