Polacy nie zapomnieli o swoim papieżu - Janie Pawle II

19-05-2020

Wczoraj świętowaliśmy papieskie setne urodziny. Wielu Polaków z tej okazji od kilku dni odmawiało nowennę do świętego Jana Pawła II, śpiewało Barkę - ulubioną piosenkę Ojca Świętego, czy wspominało...

Podziel się ze znajomymi
Jan Paweł II
Jan Paweł II
Urodziny to także dobra okazja do opowiedzenia o Papieżu-Polaku młodemu pokoleniu, które nie miało go szansy spotkać.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia w tym szczególnym czasie zachęca by zwracać się o pomoc do świętego Jana Pawła II, któremu losy ojczyzny zawsze leżały na sercu. Warto pamiętać, że dzięki papieskiemu wstawiennictwu w niebie ludzie z całego świata wymodlili wiele cudów.

„Nikt nie zastąpi Ciebie” - to tytuł hymnu obchodów 100lecia urodzin św Jana Pawła II. Oddaje on to co czuje wielu Polaków, ale i ludzi na całym świecie. I zarówno, my Jego rodacy mówiliśmy to nasz Papież- Polak, ale podobne słowa: można usłyszeć było na każdym z kontynentów. Ludzka miłość i wdzięczność do Jana Pawła II ukazała się w sposób szczególny po Jego śmierci, podczas pogrzebu, kiedy to tłumy skandowały Santo Subito.

Za co jesteśmy wdzięczni papieżowi z Wadowic, co zmienił w naszych życiach – wielu z nas mogło by opowiedzieć swoje historie?

Jeśli macie Państwo ważne dla Was doświadczenia fizycznego spotkania czy duchowego towarzyszenia św. Jana Pawła II i chcielibyście się nimi z kimś podzielić, podziękować, dać świadectwo zapraszamy, napiszcie do nas : dar@radioplus.pl


Papież JP2 dobrym patronem na obecny czas - ks. Dariusz Kowalczyk Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia
materiał Magdy Gierech
Waldemar Dąbrowski - minister kultury w latach 2002-2005
małżeństwo aktorów: Piotr Cyrwus i Maja Barełkowska

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto