Będą nowe parkomaty na ulicach Gorzowa

26-10-2020

Jeszcze w tym roku na ulicach Gorzowa zostaną zamontowane nowe parkomaty. Urządzenia mają zastąpić te, które pobierają opłaty od kierowców już od ponad 20 lat.

Podziel się ze znajomymi
Parkomat
Parkomat | fot. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
W Gorzowie tzw. Strefą Płatnego Parkowania zarządza Ośrodek Sportu i Rekreacji. Aktualnie miejska spółka ma 50 sztuk parkomatów.

Niestety, ale zdecydowania część z nich jest już przestarzała i co jakiś czas ulega awariom. Ponadto, aby opłacić postój trzeba mieć przy sobie gotówkę, a niektóre maszyny mają problem z przyjmowaniem monet. Niebawem ma się to zmienić, bo OSiR kupił 10 nowych parkomatów, których jednym z udogodnień będzie możliwość uiszczenia opłaty za postój kartą płatnicza.

Nowe parkomaty zostaną zamontowane w ścisłym centrum miasta. Pojawia się m.in. w okolicach ulicy Sikorskiego, Mostowej czy gorzowskich bulwarów.

Niezależnie od tego przypominamy, że za postój w strefie płatnego parkowania można zapłacić korzystając z aplikacji internetowych. Jest to szybkie, łatwe i w dobie pandemii koronawirusa najbardziej bezpieczne.

W sumie zakup 10 parkomatów kosztował 230 tysięcy złotych, z czego gorzowski magistrat przekazała na ten cel 200 tysięcy.

 
Będą nowe parkomaty na ulicach Gorzowa. Czy będzie w nich można płacić kartą? Więcej o tym Kamil Lewera.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto